wcag_skip_links_header

Kobieta z błękitnego filmu (Blue Film Woman) (1969)

Drama 1godz. 17min.

Aby obejrzeć wejdź tutaj / Click here to watch:

EYELET

Kobieta z błękitnego filmu

Mężczyzna odnosi porażkę na rynku giełdowym i tonie w długach u lichwiarza-pijawki Uchiyamy. Żona dłużnika zatrudnia się u wierzyciela, aby wydłużyć czas spłaty pożyczki. Jej zadaniem jest dotrzymywanie towarzystwa upośledzonemu umysłowo synowi lichwiarza. Kobieta ginie jednak pod kołami samochodu, przez co jej mąż popada w rozpacz i chorobę. Spłata długu spada na córkę, która pracuje jako tancerka w nocnym klubie.

Jako jeden z pierwszych w pełni kolorowych filmów nurtu pinku eiga, Kobieta z błękitnego filmu zdaje się nadrabiać stracony czas. Od pierwszego kadru ekran eksploduje szaleńczymi, głęboko nasyconymi barwami, podczas gdy napisy pojawiają się na klatkach z imitacji „błękitnego” (erotycznego) filmu, wyświetlanych na nagim ciele gwiazdki produkcji, debiutantki Hashimoto Miki. Ekran jest zalewany pryzmatycznymi plamami podstawowych barw, czerwieni i błękitów, a temu wszystkiemu towarzyszy psychodeliczna ścieżka dźwiękowa zdominowana przez bongosy i sitary.

Seanse

Film dostępny tylko na platformie Eyelet. Film dostępny przez cały czas trwania festiwalu.

Blue Film Woman

As his investments in the stock market fail, a man finds himself in serious debt to a lecherous loan-shark named Uchiyama. The man’s wife hires herself to Uchiyama to buy time for the husband to pay off the debt. After Uchiyama uses the wife to provide companionship for his mentally-impaired son, she is hit by a car, and her husband falls into despair and illness. Their daughter works as a nightclub dancer, intending to save the money to help with the debt. After her father’s suicide, the girl decides to get revenge.

Screenings

Film available only on Eyelet platform. Film available from 24th of September to 19th of October.

Director

Mukai Kan

Screenplay

Sō Yutaka

Cinematography

Hamano Masayuki

Producer

Suzuki Minoru

Producer

Asakura Daisuke

Język

Japanese

Kraj

Japan

meta_detail_studios

Kokuei Company, Asakura Production